zámkové vložky

 
  • 1 z 2
 

Pokud zvažujete nákup dveřní vložky, vždy byste měli zajít do prodejen, které nabízejí certifikované výrobky od známých firem s dlouholetými zkušenostmi. Vysvětlíme Vám nejen to, jak vložku namontovat a jak se o ní starat, ale doporučíme Vám i vhodné příslušenství (např. kování aj.), takže máte jistotu, že vše bude fungovat dohromady. Cena od

Dostupnost Momentálně nedostupné
149 Kč
Kód produktu 94
Kategorie Zámečnictví
 

Pro správný výběr cylindrické vložky je nejdůležitější, do jakých dveří bude vložka instalována a jakou hodnotu dveře zabezpečují. Vchodové dveře do rodinného domu či bytu vyžadují určitě vyšší ochranu, než garáž či plotová branka. Současně by úroveň zabezpečení měla odpovídat i požadavkům pojišťovny.

Mezi hlavní výhody certifikovaných vložek patří především to, že se jedná o kvalitní výrobky, které byly testovány podle normy ČSN P ENV 1627 (nebo splňující evropskou normu EN 1303), případně podle kritérií nutných k udělení atestu Národního bezpečnostního úřadu. Důležité je také to, že kopie klíčů certifikovaných zámkových vložek lze ve většině případů vyrobit pouze v autorizovaných střediscích.

Na základě výše zmíněné normy se pak cylindrické vložky dělí do čtyř bezpečnostních tříd, přičemž čtyři stupně bezpečnosti reprezentují jednotlivé úrovně zabezpečení, např. proti odvrtání, vyhmatání, vytržení, zlomení nebo hrubému násilí. Jedná se o takzvanou pyramidu bezpečnosti.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.