Domů / Novinky / Jarní zrefrešování kola
Výrobci
Broušení bruslí

Broušení bruslí je u nás pohodička. Nabízíme vám to nejlepší možné broušení bruslí s bruskou Sparx PS100. Broušení nožů probíhá pomocí přesných diamantových kotoučků.

Hokej

Pěkná videa o hokeji a hokejovém vybavení jsou na televizi Seznam.

Až k nám zase přijdete kupovat hokejku, tak se vám bude určitě hodit video správná délka hokejky.
A nebo vyžijete video o optimální velikosti bruslí.

 

Jarní zrefrešování kola

Jarní zrefrešování kola - SPORT JEŽEK | Moravská Třebová    Zkusili jste někdy po čtyřech měsících válení se najednou vyskočit a rozběhnout se? Jistě by nám sem tam něco křuplo, luplo a pohyby by byly přinejmenším trhané. Stejně jako u kola, po kterém chceme perfektní výkon, aniž bychom se mu za uplynulou odjetou sezónu jakkoliv odvděčili.

Regeneraci kola nenechávejme na poslední chvíli a zkusme se vyhnout i vlastním „wellness procedurám“, kolo by totiž po našem zásahu mělo být ideálně v lepším stavu než na začátku… Je jedno, zda vlastníme nadupaný speciál určený ke sjíždění horských stezek, nebo letitou věrnou plečku určenou k přejezdům mezi Horní a Dolní Lhotou po polní cestě. Každé kolo si zaslouží naši úctu, tedy pravidelné servisování.

Jak však přesvědčit nenapravitelné kutily, aby nám přenechali profesionální servis kol? Třeba tím, že máme výrazně lépe zásobenou dílnu speciálním nářadím než klasická domácí dílna. Takové závitové lepidlo na povolené čepy není v garážích zrovna standardem. Máme navíc zručný a zkušený personál, který se nezalekne žádného stroje vybaveného pedály.

Hloubkový servis Vašeho kola je tvořen na sebe navazujícími postupy. Kolo je vhodné k nám dovézt zbavené hrubých nečistot, abychom se mohli rovnou vrhnout na profesionální servis a nezdržovali se čištěním, které s hadříkem a kartáčkem doma v garáži každý lehce zvládne. Na přání Vám samozřejmě kolo umyjeme. Používáme pro přírodu šetrné mycí prostředky.

Nejnamáhavější částí kola je střed, kde je stále něco nenamazané či nedotažené. Prošetříme stav rámu a jeho misky, u celopér kontrolujeme stav čepů a ložisek. Servis brzd je kapitolou sám o sobě, např. takové zafrézování dosedací plochy na rám, aby se brzdové destičky nesjížděly nakřivo apod. Taktéž demontovaný tlumič očistíme a naplníme správným množstvím speciálního oleje, což platí i pro vidlici, tedy kompletní servis těchto dvou komponentů je standardem. Servisujeme teleskopickou sedlovku, řazení (promazání kladek a bovdenů), ojeté pláště, pedály atd.

Do servisu se dá kolo přivézt hned na podzim, ale většina z nás není natolik prozřetelnými. Až první jarní paprsky nám připomenou, že je čas vyrazit na meze a vysychající traily, ovšem ještě před tím dopřejme kolu to, co si zaslouží nejen ono, ale i naše bezpečí.

 

Těšíme se na Vás.

 

Ať to šlape!