Domů / Novinky / Servis vidlice a tlumiče
Výrobci
Broušení bruslí

Broušení bruslí je u nás pohodička. Nabízíme vám to nejlepší možné broušení bruslí s bruskou Sparx PS100. Broušení nožů probíhá pomocí přesných diamantových kotoučků.

Hokej

Pěkná videa o hokeji a hokejovém vybavení jsou na televizi Seznam.

Až k nám zase přijdete kupovat hokejku, tak se vám bude určitě hodit video správná délka hokejky.
A nebo vyžijete video o optimální velikosti bruslí.

 

Servis vidlice a tlumiče

Celou sezónu dostává kolo řádně do těla a vrací to tím, že spolehlivě tlumí nárazy, které paže a nohy ztlumit nestihnou. Díky tlumicím jednotkám se jízda v členitém terénu stává požitkem. Ale kámen úrazu nastává, když začnou podzimní plískanice a kolo by chtělo své nejnamáhanější části před zaslouženým odpočinkem ošetřit. Najednou se vyskytne mnoho výmluv, proč mu to nedopřát.

To nejmenší, co můžeme po každé jízdě pro vidlici udělat, je třeba otřít kluzné části a vrchní část gufera od nečistot suchým hadříkem, nastříkat silikonový olej na kluzáky, propružit a znovu otřít. Tento nepatrný okamžik servisu prodlouží životnost vidlice (tlumení a zamykání). Základem je ale nepochybně profesionální servis, který každý výrobce tlumicích komponentů doporučuje vesměs 1x ročně u rekreačních cyklistů, u těch vášnivějších pak 2x za tu samou dobu.

Neudržovaný tlumič totiž netlumí řádně rázy, které tak přechází do rámu, jenž pak může v krajním případě i prasknout. Na stavu vidlic se promítne i provoz kola v náročných podmínkách (bláto) a nedostatečná preventivní péče (očista, impregnace). Při pravidelném servisu je velká pravděpodobnost, že se včas odhalí vnitřní poškození či prasklina, kterou nelze objevit bez rozebrání dílu. Na prvním místě je tak chráněno cyklistovo zdraví.

V servisu Ježek opravujeme vidlice a tlumiče klasických kol i e-biků, ze značek tlumicích komponentů pak nejvíce Fox, Rockshox, Suntour a další. Snažíme se v první řadě díly opravit, až v nejzazším případě saháme po výměně za nový. Využíváme speciálního, často jednoúčelového nářadí, které v klasické dílně nenajdete. Oleje do tlumičů používáme od špičkových výrobců, užíváme zkoušečky tlumičů, kalibrů na pouzdra, vyrážečky atd.

Nejlepší období pro servis vidlic a tlumičů je od října do prosince, na dílně je k této práci čas a klid. V sezóně se pak termíny o něco prodlužují.

Svěřte nám své kolo bez obav, nebudete litovat a v sezóně budete moci jezdit s čistým svědomím, že jste udělali vše, co bylo potřeba.