Broušení bruslí je u nás pohodička. Nabízíme vám to nejlepší možné broušení bruslí s bruskou Sparx PS100. Broušení nožů probíhá pomocí přesných diamantových kotoučků.
Pěkná videa o hokeji a hokejovém vybavení jsou na televizi Seznam.
Až k nám zase přijdete kupovat hokejku, tak se vám bude určitě hodit video správná délka hokejky.
A nebo vyžijete video o optimální velikosti bruslí.
Věčné dilema: lyže koupit, anebo půjčit?
Věčné dilema: lyže koupit, anebo půjčit?
Se začátkem zimy vyvstane milovníkům sjezdovek otázka, jaké si pořídit lyže. Kritérií ke zvážení je mnoho, tím hlavním nakonec vždy bývá cena. Proto jsme dali se Sport servisem Ježek dohromady přehledný návod, který vám s rozhodováním pomůže.
Prioritní otázka: budeme vybírat lyže pro dítě, nebo pro sebe? Malý lyžař potřebuje vybavení jen na rok, než z něj vyroste. Dále vezměme v potaz, kolikrát za zimu se na sjezdovky vypravíme a co budeme s lyžemi zjara dělat– ponecháme si je, nebo prodáme?
Kolik stojí nové lyžařského vybavení?
Cena dětského setu sjezdových lyží a vázání začíná na 3.000 Kč, u dospělého asi na 5.000 Kč. Bavíme se ale o těch nejlevnějších základních modelech na trhu určených pro úplné začátečníky. Kdo už na lyžích umí, měl by zvolit set pro pokročilé lyžaře, který se pohybuje okolo 10.000 Kč, u sportovních modelů i mnohem víc. Pořizovací cenou to ale nekončí, o lyže je potřeba se pravidelně starat. Náklady na jejich broušení, leštění a voskování se pohybují mezi 250 – 500 Kč.
Koupím kvalitní lyže i v bazaru?
Určitě ano. Můžete natrefit na zajímavý model, který má za sebou třeba jen jednu sezónu. Cenu může mít v porovnání s novými neopotřebovanými lyžemi až o 70 % nižší. Nakupovat v bazaru by měl ale jen ten, kdo lyžím opravdu rozumí. Lyže může být poškozená, příliš zbroušená, nebo dokonce „prošlápnutá“. Takové lyže vám pak budou při vyšších rychlostech vibrovat, v oblouku ustřelí nebo připraví další nemilá překvapení. Pokud to jde, je lepší si lyže nejdřív půjčit a až pak je odkoupit.
Pro koho se tedy vyplatí půjčovna lyží?
V první řadě pro děti. U celosezónní výpůjčky nemusíte řešit, zda dítě povyrostlo nebo se nevejde do bot. Stačí přijít do půjčovny a my vám vybavení bez poplatku vyměníme. Dětem rozhodně nekupujte lyžařské vybavení „s rezervou“, že do větších bot stejně brzy dorostou. Jízda pro ně pak bude nepříjemná, roste riziko zranění anebo v nich akorát zbytečně vypěstujete k lyžování odpor. U půjčovny vám navíc odpadá starost se skladováním a prodejem nepotřebných lyží, nemluvě o platbách za nastavení a servis. Pro dospělé nabízíme lyže ve dvou kategoriích, pro běžné a pro zkušené lyžaře. V TOP kategorii lyží jsou kousky v původní ceně i přes 20.000 Kč. Navíc je možné zvážit kombinaci mít vlastní pouze boty a ostatní vybavení si půjčit.
Proč je důležité vědět, jak často chci lyžovat?
Rozmyslete se, zda má z finančního hlediska pořízení vlastních lyží vůbec smysl. Pokud jezdíte na lyže jeden až dva týdny v roce, bude to pro vás zbytečně drahá investice. Můžete na lyžích sice „šetřit“ a nevěnovat jim důkladnou servisovou údržbu, vrátí se vám to ale při jízdě. Jízda na neupravených lyžích se dá přirovnat k jízdě na kole s vyfouklými pneumatikami. Lyže špatně jedou, „plavou“ nebo dokonce nezatáčí, jak by měly. Pokud jezdíte častěji a rádi střídáte svahy a terény, je vhodné mít více párů lyží, což si ne každý může dovolit. Na české hory se hodí více univerzální lyže nebo třeba i nějaké kratší a hravější. Na široké italské pisty naopak využijete ostré sportovní lyže, na freeride ve Francii zase pořádná prkna. Snadným řešením je opět půjčovna, kde vám připravíme lyže přímo na míru s bonusem ve formě kompletního servisu a kontroly.
Co s lyžemi dělat po sezóně?
Pokud si lyže chcete nechat, budou určitě potřebovat ošetřit před uskladněním na další sezónu. U prodeje musíte počítat se ztrátou z původní ceny o více jak 70 %, navíc to bude chtít i trochu štěstí na kupce. Právě proto doporučujeme dobře promyslet, zda vám nákup nových lyží opravdu stojí za to. Možná nakonec dojdete k závěru, že je daleko smysluplnější investovat 15 – 20.000 Kč do pořádného kola, na kterém budete denně jezdit do práce anebo vaše děti do školy, než do lyží, které aktivně využijete jen pár dní v roce a zbytek sezóny stráví zavřené ve skříni.