Domů / Zámečnictví

Prodej zámkových vložek


Žádné hodnocení.
Pokud zvažujete nákup zámkové vložky, vždy byste měli zajít do prodejny, která nabízí produkty renomovaných firem.
Dostupnost: NA DOTAZ
0,00 Kč , plus doprava
Prodej zámkových vložek

Bezpečnostní třídy zámkových vložek

Zámková vložka je srdcem zámku. Dnes se nejčastěji setkáte s cylindrickou zámkovou vložkou, u které je třeba se zamyslet, do jakých dveří bude vložka umístěna.  Zda se jedná o dveře vchodové nebo interiérové, garážová vrata apod. Vzhledem k nejrůznějšímu použití zámkových vložek rozlišujeme čtyři bezpečnostní třídy:

  1. bezpečnostní třída cylindrické vložky: základní ochrana - stavební vložky, branky, provizorní uzamčení
  2. bezpečnostní třída cylindrické vložky: dostatečná ochrana - společné prostory v domě, branky, vnitřní dveře domů
  3. bezpečnostní třída cylindrické vložky: vysoká ochrana - pro vnější dveře, které je potřeba ochránit před nezvanými hosty
  4. bezpečnostní třída cylindrické vložky: velmi vysoká ochrana - pro vnější dveře, odolné proti vyhmatání, odvrtání, vytržení i hrubému násilí

U venkovních dveří (vchodové dveře, garážová vrata apod.) je potřeba použít vložku 3. nebo 4. třídy, neboť české pojišťovny pojistí váš majetek při zabezpečení minimálně bezpečnostní třídou 3 (dle ČSN P 15685).

 

Jak změřit zámkovou vložku

K výběru zámkové vložky musíte kromě bezpečnostní třídy závislé na umístění dveří, znát také rozměr vložky, který se skládá ze dvou čísel (např. 26/36) uváděných v milimetrech.

Rozměr požadované zámkové vložky můžete měřit dvěma způsoby:

  • máte-li k dispozici vložku starou
  • vložku nemáte k dispozici

Měření zámkové vložky na základě stávající vložky

Nejlépe stávající vložku změříte, když ji ze dveří vymontujete. Při měření vložky ve dveřích se snadno můžete dopustit chyby v měření a nová vložka by vám pak nevyhovovala.

Rozměry A a B, které musíte pro nákup vložky znát, jsou naznačeny na obrázku. Bubínek, do kterého se zasouvá klíč, obvykle přesahuje délku těla, tento přesah nezaměřujte.

 

Měření zámkové vložky na základě měření kování

Měřte od středu čela zadlabacího zámku (od upevňovacího šroubu cylindru) až k vnější hraně dveří vč. tloušťky kování (vyčnívá-li ze dveří).

Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.