Domů / Novinky / PŘEDSEZÓNNÍ SERVIS KOLA
Kategorie
Výrobci
Broušení bruslí

Broušení bruslí je u nás pohodička. Nabízíme vám to nejlepší možné broušení bruslí s bruskou Sparx PS100. Broušení nožů probíhá pomocí přesných diamantových kotoučků.

Hokej

Pěkná videa o hokeji a hokejovém vybavení jsou na televizi Seznam.

Až k nám zase přijdete kupovat hokejku, tak se vám bude určitě hodit video správná délka hokejky.
A nebo vyžijete video o optimální velikosti bruslí.

 

PŘEDSEZÓNNÍ SERVIS KOLA

PŘEDSEZÓNNÍ SERVIS KOLA - SPORT JEŽEK | Moravská Třebová    6 tipů, jak své kolo připravit na novou sezonu

Cyklistická sezona právě začala a silnice se kolaři jen hemží. Než se vydáte na svou první jízdu, nezapomeňte kolo po zimě důkladně zkontrolovat. Některé ze součástek rozhodně nejsou nesmrtelné, např. řadicí lanka byste měli vyměnit každou sezonu.

Pokud si nejste jistí, co všechno zkontrolovat a vyměnit, obraťte se na svůj nejbližší servis. Kolo Vám prohlédnou a doporučí vhodnou opravu. Nemusíte se bát, že kolo zůstane v servisu několik týdnů a vy budete v krásném počasí chodit pěšky. Chápeme, že se na první projetí po zimě těšíte, a tak Vaše kolo připravíme na novou sezonu během 1–2 dnů.

Pokud se rozhodnete udělat si základní předsezonní servis sami, máme pro Vás 6 tipů, na co si při kontrole kola dát pozor. Už jsme zmínili, že řadicí lanka a bovdeny si zaslouží vyměnit každý rok. V bovdenu se okolo lanka usazují nečistoty, které ztěžují řazení a snižují přesnost přehazovačky (kromě toho si také zbytečně namáháte prsty).

Brzdové destičky se vyplatí kontrolovat průběžně během sezony v závislosti na najetých kilometrech a terénu. Pokud destičky sjedete až na plech, zbytečně si zničíte brzdové kotouče (tloušťka kotouče nesmí klesnout pod 1,6 mm). Na brzdových destičkách obvykle najdete indikátor, podle kterého poznáte, zda je čas na výměnu.

Ani řetěz Vám na kole nevydrží navěky. Postupně se obrušuje a ničí pak ozubená kola s převodníky. Řetěz vyměňte po ujetí 800–1000 km. Nejste si jistí, kolik máte najeto? Nevadí, v servisu Vám řetěz změříme speciální měrkou, podle které snadno poznáme, zda je zralý na výměnu.

Další povinnou kontrolou jsou pláště. Aktivní cyklista je snadno sjede během jediné sezony. Sjetý plášť má horší přilnavost k terénu a ztrácí svou odolnost proti defektům. Rozhodně nejezděte se zpuchřelým pláštěm! Pokud Vám za jízdy praskne, kolo se stane neovladatelným a nebezpečným. Kromě plášťů prohlédněte i výplety, neměly by být povolené.

Kontrolu zakončete odpružením, tj. vidlicemi a tlumiči. Pokud je ve vidlicích starý (anebo žádný) olej, mohou se zadřít a trvale zničit. Do servisu odpružení se proto vyplatí investovat, obzvlášť v případě dražších značek.

 

Chcete mít jistotu, že je na kole vše správně? Přijďte k nám do servisu!

– kompletní předsezonní servis kola provedeme za Vás

– prodáváme špičkové značky kol Trek, LeaderFox, Rock Machine a další

– profesionální a rychlé služby